Synchronous Gear Motor 5-100RPM- AC Motor 220v CE Approval - BBQ Application
gear synchronous 5rpm ac motor
,220v 5rpm ac motor
,220v synchronous motor 5rpm
KEY FEATURES OF Synchronous Gear Motor 5RPM- AC Motor 220v CE Approval
| Product materials | Copper wire, Pure metal gear |
| Advantages |
Ball Bearing Long service life Reliability of operation Synchronous Motor and reducer into one of the miniature motor Compact structure Large torque Low nose |
| Detailed Product Description | |
| Frequency | 50HZ |
| Speed | 5/10/15/20/30/50/75/100 r/min |
| Capacitor | 220V: 0.33/500V 110V:1.5/250V |
| 60KTYZ-JB Detailed Product Description | S3(37.5% open 3min close 5min)S2(30min) |
| Voltage | 220(110)V |
| Frequency | 50HZ |
| Power | 15/4W |
| Speed | 15r/min 20r/min 25r/min 100r/min |
| torque N.m(kg cm) | 2.5(26) 1.6(17) 1.3(13.5) 0.32(3.3) |
| Capacitor | 220V:0.68/500V 110V:2.8/250V |
OUTLINE DRAWING

KEY FEATURES OF Synchronous Gear Motor 5RPM- AC Motor 220v CE Approval Product materials Copper wire, Pure metal gear Advantages Ball Bearing Long service life Reliability of operation Synchronous Motor and reducer into one of the miniature motor Compact structure Large torque Low nose Detailed ...